Zeytinli Rock Festivali

Kazdağları ve beldelerine özgü olan Zeytin Festivali bir süre sonra Zeytinli Rock Festivaline dönüşmüş. Festival zamanı bölgeye yüzlerce çadırperest akın ediyor ve alanları dolduruyorlar. Birçok kuruluş ve belediyelerin desteklediği bu organizasyon ile bölgenin tanıtımı yüksek ölçüde artıyor. İsteyenler elbette Kazdağları ve çevresindeki otellerde konaklama da yapabilirler. Biletler için önceden ilan veriliyor. Eğer çadırınızla kalış yapacaksanız çadır bileti de almanız gerekli. Biletler sınırlı sayıda, açıkta kalan nadir olsa da gecikmemeniz önemle tavsiye ediliyor.

zeytinlirock

Festivalden Kazdağlarına!

Festival sonrası kampçılar Kazdağlarına tırmanır ve tatillerinin kalan kısımlarını burada geçirirler. Bazıları da sahil şeridini izleyerek Güre, Akçay, Altınoluk gibi sahil kasabalarında huzurlu şekilde dolaşırken sahile kurdukları çadır kampları ile de günün ilk vakitlerini Ege’nin ve Kazdağları’nın bulunduğu körfezin serin sularında geçirebilirler. Bir diğer ilginç taraf ise bazı kampçıların festival alanında bir süre daha kalarak o bölgeyi keşfetmeleri daha sonra ise kendi belirledikleri rotayı takip etmeleri.

zeytinlirockfest

Mehtap Turları

Tatiliniz esnasında bulunduğunuz yerde mehtap turu düzenleyen tekneler olacaktır. Akşamüzeri başlayan bu seferlerde kıyıya paralel olarak ilerleyen tekneniz bir tarafa Sarıkız ve Kazdağları’nı alırken diğer tarafında ise körfez ve denizin ışıldayan sularını gözlerinizin önüne getirecektir. Fiyat bakımından abartı bir miktar olmayan bu turlara katılmadan tatilinizi tamamlamış sayılmazsınız. Arzu ettiğiniz takdirde bu tekne turlarına gündüz çıkarsanız, sizi Türk ve Yunan adalarının bulunduğu bir tur bekliyor olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kazdağları’nın Buz Suyu başlıklı makalemizde Akçay, Kazdağları ve kazdağları otelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Kazdağları Konaklama Pinterest

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir