Yöresel Yemeklerle Kazdağı

Mutlaka televizyonlarınızda yemek veya gezi programlarıyla karşılaşmışsınızdır. Mesela o meşhur programlar bir kez bile Kazdağı’na uğramaz.  Nedendir bilinmez ama kimselerin aklına gelmiyor o tabiat ananın bize sunduğu mükemmel bölgeye gitmek.

ayazma 10

Askalubrus, Mürdük Aşı ve Sarmaşık

Kimse bilmez mesela askalubrus nedir, mürdük aşı lezzetli midir veyahut sarmaşık nasıl yapılır. Kazdağı’nın coğrafik olarak Balıkesir ve Çanakkale şehirleri arasında dağdan bir köprü görevi görmesinden kaynaklanan bir tanışıklık olabilir bazılarımızda bu çeşit yöresel yemeklerle. Lakin çoğu insanımız bihaber. Ege deyince zaten aklımıza çeşit çeşit otlar, zeytinyağlılar gelir deyip boş atıp dolu tutanlar da olabilir aramızda, ya da çağımızın hastalığı olan internette aratıyor da olabilirsiniz mutfağımızda yer alan bu leziz yemekleri. Mamafih tadından bir haber olacağınıza gidip de bir tatmanızı öneririm.

adatepe-10

Yeşilyurt Köyünde Kahvaltı

Yeşilyurt Köyüne gidip de bol bol taze zeytinli, testi peynirli mükellef bir köy kahvaltısı yapmanızı tavsiye ederim. Yok derseniz de yolunuz düşerse eğer, yeşilin ve mavinin her tonuyla sizlere muhteşem bir manzara sunan bu doğa harikası Kazdağı’nda bir bardak çay içmeden

Bir önceki yazımız olan Kazdağları’nın Buz Suyu başlıklı makalemizde Akçay, Kazdağları ve kazdağları otelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Kazdağları Konaklama Pinterest

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir