Yeşilin ve Mavinin Dansı

Sabah uyandığınız zaman gözünüzü yem yeşil bir doğaya açmak istemez misiniz? Şehir yaşantısının dayanılmaz gürültüsünden, egzoz dumanlarının bunaltıcı kokusundan,  kalabalığın stresinden uzak kalmak ve aynı zamanda huzuru yeşil ve mavinin muhteşem uyumunda bulmak istiyorsanız Kazdağı otelleri tam size göre bir yer diyebilirim. Trekkingden safariye kadar katılabileceğiniz birçok aktiviteden tutunda sırtınızı yemyeşil doğaya yaslayıp masmavi denize nazır bir yer de soluklanabilirsiniz.

kelebek-cenneti-kazdaglari-milli-parki-balikesir-2

Sizi Bekleyen Mitoloji

Birçok mitolojik efsaneye ev sahipliği yapmış bu gizemli dağ sizlere de tabiat ananın şefkatiyle kollarını açmış bir şekilde bekliyor. İster sırtınız da çadırınızla ister elinizde bavulunuzla gelin bu yer görmeye değer. Zirveye doğru tırmandıkça ender bulunan endemik bitkiler görürseniz şaşırmayın, bu daha başlangıç. Eğer rahatınıza düşkün bireylerseniz bu yer birçok tesisle ve çalışanlarıyla emrinize amadedir.

kazdagı

Kana Kana İçilecek Tatlı Su

Bu arada sizi yanınızda pet şişeyle su taşımaktan men edecek bir bilgiyi söylemeden geçmeyim. Bu heybetli dağ çevresindeki köylere yerleşim yerlerine doğal kaynağından buz gibi bir su sunmaktadır. Bir yudum dahi almadan geçmeyin.

Bir önceki yazımız olan Kazdağları’nın Buz Suyu başlıklı makalemizde Akçay, Kazdağları ve kazdağları otelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Kazdağları Konaklama Pinterest

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir