Tarih, Sağlık, Doğa mı dediniz? Kazdağı’na Bekleriz!

Yıllar içerisinde turizmin en gelişen sektörlerden biri olduğu su götürmez bir gerçek. Bununla birlikte bu sektörün sağlık ve termal turizmi, yayla turizmi, kültür turizmi, tatil turizmi gibi birçok çeşidi de karşımıza çıkıyor. Tabii bu turizm çeşitliliği arasında bölge ve tatil türünü seçmekte zorlanmamızdan, kafa karışıklığı yaşamamızdan daha doğal bir şey yoktur. Bu doğrultuda da bizlere en çok imkânı ve çeşidi sunan tatil yörelerine yönelmemiz daha mantıklı oluyor.

kazdağıdoğa

El Değmemiş ve Tertemiz

Tüm bunlar göz önüne alındığında akla bizleri termal, kültür, yayla gibi geniş turizm yelpazesi ile kucaklayan Kazdağı geliyor elbette. Bir kere doğası muhteşem bu yerin, günümüzdeki çoğu bölgenin aksine el değmemiş, tertemiz. Nefes aldığını hissediyor insan burada, yaşadığını. Bundandır ki insanlar burada konaklamaya yüzyıllar öncesinden başlamış, burayı yurt edinmişler kendilerine. Bu insanları ve hayatlarını merak edecek olursak sayısız efsane çıkıyor karşımıza. Sarıkız Efsanesi bu efsanelerden sadece bir tanesi. En ünlü efsane olarak da bilinen Sarıkız Efsanesi Kazdağı’nın Türkmen köylülerinin söylencelerinde rastlanan İran’a kadar uzanan bir İslami hikâye. Sarıkız adında güzel bir kızın talihsiz yaşamını konu alan bu efsaneyi yolunuz düşerse Kazdağı’nda sıkça duyacağınıza eminim.

kazdağıdoğa

Termal Konaklama

Tabi oralara kadar gitmişken Kazdağı otellerinde kalmamak olmaz. Eşsiz doğanın tadını çıkarıp tarihin tozlu sayfalarını aralarken termal konaklama tesislerinde de şifa bulmayı ihmal etmeyin. Kazdağı otelleri size pişman olmayacağınız bir tatilin garantisini veriyor, buna emin olabilirsiniz!

Bir önceki yazımız olan Kazdağları’nın Buz Suyu başlıklı makalemizde Akçay, Kazdağları ve kazdağları otelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Kazdağları Konaklama Pinterest

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir