Tarih Kokan Kazdağı

İnsanoğlunu yıllarca icatlar ile buluşturan, bir şeyleri öğrenmeye iten içindeki merak dürtüsüdür.  Bu duyguya bu denli sahip olan bizlerin geçmişini merak etmesi de gayet tabiidir.  ”Tarih” dediğimiz alan da bu şekilde ortaya çıkmıştır, insanlar yıllarca belgeler,  kalıntılar, tarihi eserler aracılığıyla geçmişe ışık tutmaya çalışmış ve çalışmaktadır.

kazdağıkahvaltı

3 Önemli Antik Kent

Antik kentler de geçmişi aydınlatmakta en güvenilir kaynaklarımızdan biri olmakla beraber ilginç yapıları ile insanların ilgisi çekmeyi başarmışlardır. Antik kentlerden bahsetmişken bünyesinde 3 önemli antik kenti barındıran Kazdağı’ndan söz etmemek olmaz. Bu verimli arazinin güzelliği ile bu kadar insana yurt olması bizi şaşırtmaz elbette. Bu antik kentlerden biri de Kazdağları’nın güney eteklerinde, Mysia ve Aiolis’i Troas’a bağlayan yol üzerinde, denize dik olarak konumlanmış Kaletaşı Tepesi’nin zirve ve batı yamaçlarına kurulmuş olan Antandros antik kentidir. Antandros şehrinin kuruluşu hakkında antik kaynaklardan çok değişik bilgiler edinilmesine karşın, tüm antik kaynaklar Antandros’un ünlü tersanelere sahip olduğu konusunda birleşmişlerdir. Bu büyülü şehrin tarihi dokusuna yakından bakmak, tarihin tozlu sayfalarında büyülü bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız Kazdağı tüm ihtişamıyla sizi beklemekte.

kazdağlarıpanaromik

Tarih İçinde Konaklama

Gelirim de nerede konaklamalıyım, ne yer ne içerim diye dert etmenize gerek yok. Kazdağı otelleri apart, termal ve otel olmak üzere çok farklı seçenekler sunuyor herkes için. Gerek Kazdağları konaklama gerekse de yöresel lezzetler açısından birini seçmek ise size kalmış!

Bir önceki yazımız olan Kazdağları’nın Buz Suyu başlıklı makalemizde Akçay, Kazdağları ve kazdağları otelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Kazdağları Konaklama Pinterest

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir