SİZ DAHA GİTMEDİNİZ Mİ?

Gezmek, görmek insanlar için vazgeçilemez zevklerdendir. Bugüne kadar çok yer gezmiş, çok uzak diyarlara gitmiş olabilirsiniz, hatta kendinizi “gezgin”  olarak nitelendiriyor bile olabilirsiniz, ama Kazdağı’na gitmediyseniz  çok şey kaçırıyorsunuz, bizden söylemesi!

CENNET KÖYLER

CENNET KÖYLER

Gelelim Kazdağı’nı bu denli görülmeye değer kılan şeylere.  Bu değerler saymakla bitmiyor aslında, öncelikle harika doğası sizleri binbir çeşit hayvan ve bitki türüyle karşılıyor.  Tarihi yüzyıllar öncesine uzanan şirin mi şirin köyleri ise saymakla bitmiyor. Yeşilyurt köyü, Adatepe köyü, Narlı köyü bunlardan sadece birkaç tanesi. Bu tarihi köyler ziyaretçilerini taş evleri, sıcak insanları ve yöresel lezzetleri ile cezp ediyor.  Bu köylerde pek çok ot çeşidini, salatayı ve sebze yemeğini doğal zeytinyağı ile lezzetlendirilmiş şekilde tadabilirsiniz.  Yeşilyurt köyüne yolunuz düşerse de meşhur  testi peynirini tatmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.

KONAKLAMA

KONAKLAMA

Bu tarihi köyleri, evlerde konaklama imkanı da sunuyor misafirlere. Bunun dışında butik Kazdağı otellerinde de bu samimi ev ortamını yakalayabilirsiniz. Kazdağı ziyaretinizi ölmeden önce yapılacaklar listenizin başına ekleyin!

Bir önceki yazımız olan SİZ DAHA GİTMEDİNİZ Mİ? başlıklı makalemizde antik kent, Kazdağı otelleri ve Kazdağı’nın doğal güzellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Kazdağları Konaklama Pinterest

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir