SİZ DAHA GİTMEDİNİZ Mİ?

Daha önce iyi kötü bir yerlere gittiniz, gezip gördünüz, elinizden geldiğince tatilin tadını çıkarmaya çalıştınız. Şimdi ise sizlere gittiğinize asla pişman olmayacağınız bir yerden söz edeceğim, daha önce hiç görmediğiniz saf doğası ve sayısız aktivite seçeneğiyle gitmediğinize pişman olacağınız türden bir yer burası daha çok. Sizleri daha fazla meraklandırmıyor ve açıklıyorum: Kazdağı!
kazdağlarıçiftçi

NEDEN KAZDAĞI?

Kazdağı’nın doğal güzellikleri saymakla bitmez ama Mıhlı ve Sütüven başta olmak üzere barındırdığı onlarca ihtişamlı şelaleyi anlatmak güzel bir başlangıç olabilir. Geniş çeşitliliğe sahip olan flora ve fauna ailesine de değinmeden geçemeyeceğim, öyle ki Kazdağı’nda 32 endemik (sadece Kazdağı bölgesinde bulunan) bitki türüne rastlanıyor. Oralara kadar gitmişken bölgenin tarihe tanıklık etmiş güzel köylerini gezmemek de olmaz tabi. Yeşilyurt, Narlı bu köylerin en bilindikleri olsa da hangi köye yolunuz düşerse düşsün yörenin lezzetli yemeklerini tatmadan, serin sulardan sofranıza gelen tazecik balıklarını yemeden dönmeyin diyorum.

kazdağlarıçiftçi

MİSAFİR OL GEL BANA

Kazdağı köklü tarih sahip bir yer dediğim gibi bir çok antik kente sahip ve pek tabii efsanelere. Sarıkız efsanesi dillere pelesenk olan tarihi köylerde misafir olabileceğiniz gibi kamp yapabileceğiniz alanlar da mevcut bölgede. Bir diğer seçenek ise günümüz otelleri kadar modern olmasına rağmen otantik yapısını korumayı başarmış Kazdağı otelleri. Her çeşit konaklama hizmeti sunan bu oteller de mutluluk garantili, bilmiş olun!

Bir önceki yazımız olan Tadım tadım Kazdağı başlıklı makalemizde dağ manzarası, köy kahvaltısı ve pazar kahvaltısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Kazdağları Konaklama Pinterest

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir