Nerede Tatil Yapılır?

İşyerinizde, evinizde ya da okulunuzda bir takım problemler ortaya çıktı ve birkaç gün uzaklaşma ihtiyacı hissettiniz. Ancak tam olarak nereye gideceğinizi bilemiyorsunuz. Kafanızda belli belirsiz düşünceler ya da planlar var. Hem deniz olsun hem doğa olsun hem de gideceğim yer içerisinde farklı bir kültürle tanışayım orada konaklama yapayım istiyorsunuz? Bütün bu düşüncelerinize uyan bir bölge Kuzey Ege içerisinde Kazdağları’nda ve Edremit Körfezi olarak anılan yerde mevcut aslında. Ege bölgesinde dağlar kıyıya dik olarak uzanırken bu körfez içerisinde hem paralel hem de dik olarak uzandığını göreceksiniz ve her iki tarafında da sizi ayrı bir hava karşılayacaktır.

kazdağlarıkonaklama

En uygun Yer Hangisidir?

Körfez içerisinde yer alan tatil beldeleri arasından birini seçmek doğru olmaz çünkü hepsinin ayrı ayrı güzelliği var. Örneğin höşmerim tatlısını yapıldığı yer olan Güre’de yemenizi isteriz. Ancak lokma tatlısını Altınoluk çarşısında tadın. Hepsinden sonra Akçay’a geçin ve orada kurulan el işi sokak satıcılarına uğrayın. Turunuzu zenginleştirin otelinizde kalmayın hep.

kazdağlarısafari

Mesafeler Çok Uzak Değil

Tatilinizi başlarken mutlaka yapın diye söylenen tavsiyeleri mutlaka yapın. Beldeler arasında mesafe oldukça kısa öyle ki yerel dolmuşlar ile de rahatlıkla gezintinizi sürdürebilirsiniz. Bazı istisnai yerlere aracınız gerekebilir, Kazdağlarının eteklerinde olan Afrodit Kaplıcaları gibi. Hepsinden öte gideceğiniz her yere değecek ve oradan birkaç gün içinde mutlu olarak ayrılabileceksiniz. Daha uzun tatil planınızı yaparken de nereye gideceğinize karar vermiş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Kazdağları’nın Buz Suyu başlıklı makalemizde Akçay, Kazdağları ve kazdağları otelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Kazdağları Konaklama Pinterest

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir