Manzaraya Doymayın

O kadar Kazdağı’nın manzarasından bahsettik, isterseniz biraz tasvir edeyim sizlere. Fona bir müzik koyarak başlayın hayal etmenize ve gözlerinizi kapatın. Düşünün, oturmuşsunuz bir masaya, yanınızda en sevdikleriniz. Birer çay içip günün yorgunluğunu atmak istiyorsunuz ve bir mekâna gelmişsiniz. Arkanızda yemyeşil dağ manzarası, çeşit çeşit ağaçlar, kuş sesleri, uçsuz bucaksız bir orman.. Karşınızda ise çay bardağınıza eşlik eden mavisiyle Edremit Körfezi.. Körfeze vuran dalga sesleri ve tabiatın sesi bütünleşmiş, bir yandan çaylarını karıştıran insanların kaşık şıngırtısı muhteşem bir armoniyle sizleri sarıyor. Evet, sizlere böyle bir güzellik sunuyor o adını hep duyduğunuz ama bir türlü gidemediğiniz Kazdağları.

kazdağışelale

Gezginlere Öneri

Sizlere bir de önerim olacak sevgili gezginler, Karataş tepesi.. Biraz çetin olsa da tırmanması sakın üşenmeyin, sonunda göreceğiniz manzara her şeye değecek ve iyi ki çıkmışım diyeceksiniz. Çünkü bilirsinizdir ki, zor olan şeylerin sonunda hep güzellikler bulur bizi. Karataş Tepesi de böyle bir yer işte. O manzaraya ulaştığınız anki huzuru hiçbir yerde bulamayacaksınız. Denizin gökle birleştiği çizgiye, yani ufuğa bakarak bir nefes alın oksijeni bol doğadan. Yanınızda termosla çay getirip bu manzaraya nazır ufak bir keyif de yapabilirsiniz ailenizle veyahut sevdiklerinizle. Ve bir de Hasanboğuldu Şelalesi var sevgili doğaya gönül verenler. Çok şelale görmüş olabilirsiniz, çok akarsu görüp içinde yüzmüşlüğünüz olmuştur illa ki. Lakin Hasanboğuldu’yu görmeden hemen karar vermeyin hangisi en güzeli diye. Çünkü bu şelale hem doğanın içinde, hem de kendisi başlı başlına bir doğa.

kazdağlarıulaşım

Tabiat Ana Ayrıcalığı

Tabiat ana sanki bütün güzelliklerini bize Kazdağı otelleri yöresinde sunmuş da bizler bir kez olsun görmeye gitmiyormuş gibi hissedebilirsiniz oturduğunuz yerden. Hemen sırtınıza çantanızı alıp, arabanıza atlayıp gelin bu doğa harikası yere, eminiz ki hiçbir şey kaçırmayacak birçok şey kazanacaksınız. İyi gezmeler gezginler.

 

Bir önceki yazımız olan Tadım tadım Kazdağı başlıklı makalemizde dağ manzarası, köy kahvaltısı ve pazar kahvaltısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Kazdağları Konaklama Pinterest

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir