Kazdağları ve Çevre Tatil Beldeleri

Son 10 yılda tatil merkezlerinin gözdelerinden biri olan Kazdağları ve eteklerinde kurulmuş yerleşim yerleri size yüksek konforlu otelleri ile ferah bir keyif sunacaktır. Özellikle bölgede bulunan Akçay, Güre, Altınoluk, Sarımsaklı ve Ayvalık beldeleri (Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile bazıları ilçe belediyelerine bağlı mahalle statüsüne dönüşse de) tatiliniz için ideal bölgelerdendir.

kazdag-354

Türkmen Halk

Bölgenin yerel halkı Türkmen ağırlıklı olup tıpkı Kazdağları gibi hürmetlidir. Misafirperverliklerini göstermekten çekinmezler. Yerel halk sizi asla kandırmaya çalışmaz. Tatilciler için rahat bir ortam sağlamaya çalışırlar. Kendi el yapımı işlemelerini ve süs eşyalarını satmaktan, emeklerinin karşılığını almaktan hoşlanırlar. Sizleri tanımak ve özellikle Kazdağları’nı beğenmenizi içtenlikle isterler.

kazdaglari-AYAZMA

Köy Pazarları

Geniş bölge içerisinde belirli günlerde kurulan pazarlara uğrarsanız doğal ürünlerden aklınızda herhangi bir tereddüt olmadan alabilirsiniz. Çünkü bu satılan ürünler (özellikle zeytin, zeytinyağı ve zeytinyağı sabunu) oraya ait ağaçlardan elde edilen ürünlerdir. Neredeyse tamamı el emeği ürünleridir. Piyasada satılan ve fabrikada işlenmiş ürünler ile üretici olan Türkmen köylülerinin ürünleri arasındaki farkı tadında daha iyi anlayabilir ve damak zevkinizi yükseltebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kazdağlarını Keşif başlıklı makalemizde Kazdağları, Kazdağları’nda tatil ve Sarıkız efsanesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Kazdağları Konaklama Pinterest

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir