Kaz Dağı’nın Havası

İstanbul’un, Ankara’nın o sıkıcı gri hayatından, iğrenç egzoz kokularından bıktıysanız ki bıkmışsınızdır, sizin için en güzel yerlerden birisi Kazdağı’dır. Çanakkale iline 90 km uzakta bulunan Balıkesir ilinin Edremit ilçesine bağlı olan Kazdağı büyük şehirlere yakındır ve hafta sonu kaçamakları için birebirdir. İnanılmaz güzel olan doğası, tertemiz havası ve envai çeşit gezilecek yeriyle ülkemizin cennet köşelerinden birisidir. Havası, doğası güzel olduğu kadar da suyu da dünyanın en ünlü ve en temiz sularındandır. Suyu destanlarda bahsedilecek kadar sağlıklı ve boldur. Tam 9 dere tarafından beslenmektedir.

kazdağlarıav

KONAKLAMA

Bu güzel doğada günübirlik vakit geçirmek gayet üzücü olsa gerek ki orada bir sürü otel kurulmuş. Bu oteller mimari olarak tarihi yapısını korumuş ama aynı zamanda da günümüz otellerinin modern yapısını da gayet güzel bir şekilde takip etmeyi başarabilmişlerdir. Her otelde internet, TV vs. bulunur. Hem tatilinizi yapabilir hem de işlerinizi takip edebilirsiniz. Ayrıca Kazdağı otelleri her keseye hitap ettiği için ülkenin her kesiminden insan gidebilir.

kazdağlarızeus

FAALİYETLER

Bu doğaya gelmişken de sadece yatarak ve uzanarak vakit geçirmemek lazım. Kazdağı’nda bunlar da düşünülmüş ve bir sürü sportif faaliyet yapılacak yerler bulunmuş. Oksijen fazlalığından sabah çok erken kalkacağınız için kahvaltıdan önce otelinizin hemen üstünden bulunan ormanda bir yürüyüşe çıkabilir kahvaltıdan sonra da planlanan bölgede trekking yapabilirsiniz. Aynı zamanda dağcılıkla ilgiliyseniz tam bir cennete geldiniz.

Bir önceki yazımız olan Kazdağları’nın Buz Suyu başlıklı makalemizde Akçay, Kazdağları ve kazdağları otelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Kazdağları Konaklama Pinterest

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir