Kazdağı’nda Huzur

Çağımızın en büyük sorunu olan stres yoğun okul,  iş ve ev yükü,  gürültülü şehir hayatı gibi birçok nedene bağlıdır ve maalesef kaçınılmaz olarak hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Bazen nefes alamıyor gibi hissettiğimiz bile olmuştur. Stres kişinin kendini sürekli yorgun, mutsuz hissetmesi,  tansiyon,  kalp damar hastalıkları gibi birçok olaya davetiye çıkartır.  Hatta ömrü kısaltır ve verimsiz hale getirir bile diyebiliriz.  İşte bu yüzden doğal olarak kendimize rahatlayacak, hayatın getirdiği tüm bu stres ve yükten kurtulacak,  kısacası “nefes alacak” sessiz sakin,  doğal bir kaçış yeri ararız çoğu zaman.

kazdağlarıatlas

Doğayla İç İçe Olurum Derseniz

İşte Edremit Körfezi’nin kuzeyinde Çanakkale ve Balıkesir şehirleri arasında yer alan Kazdağı bizlere coğrafi yapısıyla tüm bu rahatlama imkânlarını sunmaktadır. Gerek doğal ortamı,  gerekse tarihi ve turistlik güzellikleri ile sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Bu dağ bölgesinde zaman geçirmek,  gezip görmek, kendinizi şımartmak şüphesiz kendinize uygun konaklama türünü seçmekle mümkün olacaktır. Kazdağı bölgesi imkânlarıyla her tatilciyi kucaklamaktadır ne de olsa. Benim dinlenme ve tatil anlayışım çadırdır evimi sırtıma alır giderim, doğayla iç içe olurum derseniz kamp yapabileceğiniz çok çeşitli alanlar bulabilirsiniz kendinize. Yok, ben öyle çadır falan istemem,  akşam oldu mu kendimi huzurla yatağıma bırakmak isterim derseniz de Kazdağı otelleri yetişir imdadınıza. Burada her yaşa ve zevke göre otel bulabilir, samimi ve güzel konaklama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda termal hizmet de sunan Kazdağı otelleri ile bu dinlemeyi bir de sağlıklı bir molayla süsleyebilirsiniz.

kazdağlarıassos

Hala Gitmek İçin Duruyor musunuz?

Uzun lafın kısası siz de çağımızın vebası stres ile fazlasıyla iç içeyseniz, kendinize ufak da olsa bir mola arıyorsanız ve deniz, güneş, kum üçlüsünden fazlasıyla sıkılmışsanız,  gözlerden uzak iç huzurunuzu bulmanıza yardımcı olacak yeryüzündeki cennet Kazdağı’nı bulduğunuz için çok şanslısınız demektir. Daha ne duruyorsunuz?

Bir önceki yazımız olan Truva Savaşı Kazdağılarından İzlendi başlıklı makalemizde Afrodit Truvalıları, Truva Kralı Priamos ve zeus hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Kazdağları Konaklama Pinterest

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir