KAZDAĞI ÇADIR YAŞAMI

Çadırınızı altınız sırtınıza, açtınız haritayı; nereye gitmeliyim?

Düşünceniz huzuru mutluluğu ve gerçek doğal yaşamı aramaksa size bir yer söyleyeyim: Kazdağı..

Neden diye soracak olursanız, bol huzurlu, oksijenli ve istediğiniz doğal yaşamı en güzel bu yerde bulabilirsiniz. Zirveye yaklaştıkça, sırtınızı o heybetli Kazdağı’na verip Edremit Körfezinin o mükemmel manzarasıyla buluştuğunuz zaman iyi kileriniz çoğalacak. Gece çadırınızın fermuarını açtığınız zaman gökyüzünde milyonlarca yıldız görebilirsiniz.

kazdağlarıida

Mutluluk Uzakta Değil

Mutluluk ve huzur çok uzaklarda değil Kazdağı sizi kucaklar benimser ve büyüler. Metropol yaşamının verdiği o sıkıntı, stres ve yoğunluğu yapacağınız bu enfes gezide atacaksınız. Bu dağda unutulmayacak ve her anlattığınızda mutluluk duyacağınız anılar biriktirebilirsiniz. Tabiat ana bizlere bu doğallığı o kadar güzel sunmuşken biz neden istemeyelim bu güzelliği? Sabah uyandığınız da kuş cıvıltıları eşlik ediyorsa kahvaltınıza bir daha asla betonarme mutfağınızda kahvaltı yapmayı istemeyecek ve sürekli burada yaptığınız kahvaltıları anımsayacaksınız. Bu dağın efsanelerini duyduğunuz zaman merak duygunuz kabaracak ve daha fazlasını öğrenmek için dağı karış karış inceleyeceksiniz. Kazdağı’dan belki bir taş belki bir yaprak alacaksınız efsaneyi biraz da diri tutmak için içinizde.

kazdağları ağaç evler

Kültürler İttifakı

Birçok kültüre ev sahipliği yapmış bu bölge sizlere de ilham kaynağı olacak belki de. Çünkü gün doğumunda sizleri muhteşem bir tablo bekliyor Kazdağı’nda. Buranın Göknarı, meşesi , kayını üzerine düşen güneşin sıcacık pırıltıları bin bir renk cümbüşünü yaşatacak gözlerinize. Kazdağı’nın eteğinde bulunan Ege’nin makisini gördüğünüzde şaşırmayın; çünkü bu yöre hem Çanakkale ve Balıkesir arasında köprü görevi görmekle kalmayıp hem de Karadeniz bitki örtüsüyle ve Ege’nin makisiyle bütünleşmiştir. Siz siz olun bu güzelliği mutlaka görün. İnsan bir kere olsun tatmalı bu güzelliği. Eminim ki ilk ve son  olmayacak..

Bir önceki yazımız olan Truva Savaşı Kazdağılarından İzlendi başlıklı makalemizde Afrodit Truvalıları, Truva Kralı Priamos ve zeus hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Kazdağları Konaklama Pinterest

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir