Efsanelere Konu Olmuş Doğası

Sıkıcı otellerden, etrafında çimen bile olmayan tatil köylerinden sıkıldıysanız cennet ülkemizde gideceğiniz birçok yer var. Bunlardan birisi de Kazdağı. Efsanelerde yer almış doğası, güzelliği, manzarasından dolayı Kazdağı tam bir tatil cennetidir.

Kazdağı’nda konaklama fırsatları oldukça gelişmiştir. Bölgede onlarca otel bulunmaktadır.  Bu oteller dışarıdan mimari olarak klasik gözükse bile günümüzdeki modern imkânların hepsine sahiptir. Antalya ve İzmir’de bulunan otellerden tek farkı daha güzel bir doğaya sahip olmasıdır.

Oteller ve Pansiyonlar

Oteller ve Pansiyonlar

Kazdağı otellerine ek olarak pansiyonlar da bulunur bu bölgede. Fiyatları gayet uygun ve temiz olmakla birlikte doğanın içinde ve huzurlu bir ortam da olması cabasıdır.

Kazdağı’nda otellerin bulunduğu bölgeler belirlidir. Bunların birisi de Yeşilyurt’tur.  Ormanın içinde,  muhteşem doğasıyla birlikte size muhteşem bir tatil fırsatı sunar burası.  Burada sadece iki günde bile yenilenebilir, sıkıldığınız şehir yaşamından kaçabilir, hayatınıza yeni bir sayfa açabilirsiniz.

Sarıkız Tepesi

Sarıkız Tepesi

Oteller, butik oteller ve pansiyonlar dışında gezilecek birçok yer vardır. Sarıkız efsanesinde yer alan Sarıkız Tepesini gezebilir, Ihlamur Deresi’nde güzel bir gezintiye çıkabilir ayrıca Baba Dağı Milli Parkı’nı keşfedebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SİZ DAHA GİTMEDİNİZ Mİ? başlıklı makalemizde antik kent, Kazdağı otelleri ve Kazdağı’nın doğal güzellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Kazdağları Konaklama Pinterest

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir