Doğal Yaşamın En Güzel Duraklardan Birisi Kazdağı

Büyükşehirlerdeki sahte hayatlardan, doğal olmayan ne varsa tüketmekten, kaliteli bir hayat yaşayamamaktan bıktıysanız sizin için en güzel duraklardan birisi Kazdağı’dır.  Hayatı bütün doğallığıyla tekrar yaşayabilir aynı zamanda güzel bir tatil de yapabilirsiniz.

Neler Yapılır Kazdağı Milli Parkında

Neler Yapılır Kazdağı Milli Parkında?

Kazdağı’nda tatil yaparken birçok etkinlik de yapabilirsiniz.  Mesela Kazdağı Milli Parkına gidebilir burada gezebilir trekking, camping, avcılık, safari gibi bazı sportif faaliyetlerde bulunarak Kazdağı’nın muhteşem doğasıyla baş başa kalabilirsiniz. Eğer fantastik şeyler seven bir yanınız varsa da Kazdağı sizin için gayet uygun bir yerdir.  Çünkü Kazdağı yaklaşık 10 bin yıllık bir geçmişe sahiptir ve içinde birçok tarihi kent,  müze barındırır.

Kendine Özgü Güzellikleri

Kendine Özgü Güzellikleri

Kazdağı’nda ayrıca birçok yerleşim birimi bulunmaktadır ve bu yerler kendine özgü güzellikler barındırmaktadır.  Yeşilköy bu güzelliklerden yalnızca biri.  Adından da anlayabileceğiniz gibi ormanın içinde bulunan doğayla iç içe olan bir yerdir. Doğal taş evleri ve sıcacık doğal çaylarıyla güzel bir yerdir.  Bu kadar doğa yeter ben biraz tarih görmek istiyorum derseniz de Türkiye’nin ilk Etnografya müzesi olan Tahtakuşlar Müzesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SİZ DAHA GİTMEDİNİZ Mİ? başlıklı makalemizde antik kent, Kazdağı otelleri ve Kazdağı’nın doğal güzellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Kazdağları Konaklama Pinterest

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir