CENNETTEN BİR KÖŞE: KAZDAĞI

Televizyonlarda bedavaya gezen adamları izleyip imrenmekten bıkmadınız mı artık ya da gezmekle kalmayıp çeşit çeşit yemek yiyen adamların yerinde olmak istemediniz mi hiç hayatınızda? İşte böyle şeyler istiyorsanız bir yerden başlamanız gerekiyor sevgili okurlar. Güzelim cennet ülkemizde Kazdağı diye bir yer var okumak, TV karşısında izlemek yetmez. Gidip görmek lazım, o mis gibi kokusunu içimize çekmek lazım, o mis gibi organik otlardan yapılan yemeklerden tatmak lazım ki gezmiş görmüş olasınız.

gezilecekyerler

GEZİLECEK YERLER

Kazdağı denince akla ilk olarak efsaneler gelir. Bu sebepten burada birçok antik kent bulunmaktadır.  Antandros antik kenti en çok rağbet görenlerdendir. Burada Aristo’nun yaklaşık 800 yıl önce kurduğu felsefe okulunu da görebilirsiniz. Hem doğa hem tarih sevenler şöyle bir yutkunmuştur tahmin ediyorum.

Hem Doğa Hem Tarih Sevenler Buraya

Hem Doğa Hem Tarih Sevenler Buraya

Ayrıca Kazdağı’nda birçok sportif etkinlik yapılır; doğa yürüyüşü ve tırmanış gibi. Kazdağları otelleri civarında konaklama imkanları oldukça gelişmiştir. Onlarca otel bulunmaktadır ve hepsi doğayla iç içedir. Hem tatilinizi yapabilir hem de bilgilenebilir hem de kendinizi burada yenileyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SİZ DAHA GİTMEDİNİZ Mİ? başlıklı makalemizde antik kent, Kazdağı otelleri ve Kazdağı’nın doğal güzellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Kazdağları Konaklama Pinterest

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir